Złota passa Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Niedawni laureaci V Festiwalu i Konkursu Chóralnego w Cattolice we Włoszech – Złoty Dyplom w kategorii chórów dorosłych, Srebrny Medal w Grand Prix Konkursu, Nagroda Specjalna dla Anny Moniuszko jako Najlepszego Dyrygenta Konkursu – ponownie sięgnęli po trofea.

Tym razem areną rywalizacji był V Międzynarodowy Konkurs Chóralny Muzyki Sakralnej Carmen Fidei, którego tegoroczną edycję zrealizowano we wspaniałej akustyce kościoła św. Agnieszki w Goniądzu. W rywalizacji uczestniczyło kilkanaście zespołów z całej Polski. Występ młodych medyków został uhonorowany Grand Prix Konkursu, a także Złotym Dyplomem w kategorii chórów akademickich oraz Nagrodą Specjalną za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora. I tym razem Jury postanowiło wyróżnić kierownika zespołu – dr hab. Annę Moniuszko Nagrodą Specjalną dla Najlepszego Dyrygenta Konkursu.