Podsumowanie majowego wyjazdu do Włoch

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, jeden z najstarszych akademickich zespołów chóralnych w Polsce, uzupełnił swą bogatą kolekcję nagród o kolejne, cenne trofea.

W dniach 4 – 6 maja młodzi Medycy pod dyrekcją dr hab. Anny Moniuszko wzięli udział w V Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym „Królowej Adriatyku”, który odbył się w miastach San Leo oraz Cattolica w północnych Włoszech. Występy zespołów oceniali jurorzy z Kanady, Australii i Włoch, którzy postanowili uhonorować występ Chóru UMB Złotem w kategorii chórów dorosłych. Następnie Chór UMB wziął udział w rywalizacji o Grand Prix Konkursu, uzyskując w tej konkurencji Srebrny Medal. Zdobyte przez zespół laury uzupełniła Nagroda Specjalna dla Najlepszego Dyrygenta Konkursu, którą członkowie Jury postanowili wyróżnić prowadzącą chór Annę Moniuszko.

Swą podróż po słonecznej Italli Chór Uniwersytetu Medycznego zakończył jako gość specjalny Festiwalu „Voci della Terra” w Parmie, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem tłumnie zgromadzonej publiczności.

O występie można również przeczytać w lokalnej prasie http://parma.repubblica.it/cronaca/2018/03/30/news/parma_mauro_corona_a_voci_della_terra-192591066/