Zapraszamy: H.Purcell „Dydona i Eneasz” – opera w wersji koncertowej

Serdecznie zapraszamy na najbliższy koncert w ramach cyklu „Muzyka Mistrzów Baroku”, podczas którego zabrzmi arcydzieło brytyjskiego Orfeusza – Henry’ego Purcella – „Dydona i Eneasz”. Tej niezwykłej urody opera, pierwsza w historii muzyki angielskiej, na trwale znalazła miejsce wśród najwspanialszych dzieł literatury muzycznej. Geniusz Purcella sprawił bowiem, że losy Dydony, królowej Kartaginy, wzruszają nas tak samo silnie jak słuchaczy sprzed ponad trzech wieków.
Opera ta zabrzmi w pięknej, barokowej Auli Magna Pałacu Branickich w wykonaniu:
Małgorzata Trojanowska – Dydona
Maciej Falkiewicz- Eneasz
Karolina Kuklińska – Czarownica
Marta Wróblewska – Belinda
Anna Wolfinger – Dama Dworu
Małgorzata Piotrowska – Wiedźma I
Paulina Osenko – Wiedźma II
Andrzej Klepacki – Żeglarz

Solistom towarzyszyć będzie Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz orkiestra Zespołu Muzyki Dawnej „Diletto”. Całość poprowadzi dyrygent Anna Moniuszko.

Na koncert zapraszamy ze wstępem wolnym!
Więcej informacji odnośnie koncertu znajdą Państwo na stronie:http://muzykamistrzow.pl/